Zbog toga ga zovu „gospodin specijalni“.

Čuveni stručnjak Žoze Murinjo otkrio je da je odbio jednu od najvećih ponuda u istoriji fudbala, barem što se tiče trenerskih plata.

Platu od 30 miliona evra ponudio mu je saudijski Al Hilal, koju Portugalac nije prihvatio.

To je uradio zato što je obećao navijačima i čelnicima kluba da će ostati u Romi i to je i ispunio.

Ipak, Italijani posle šest kola imaju tek pet bodova, što je najgori start trenera Žozea Murinja na klupi jednog tima u 23 godine karijere.

Prethodno mu je najgore otvaranje sezone (2015/2016) bilo u Čelsiju kada je u šest kola osvojio sedam bodova. Tada je do novembra dobio otkaz.

(Nova.rs)

Fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde danas u 173. večitom derbiju dočekuju Partizan

Objavljeno

-

Fudbaleri Crvene zvezde danas u 173. večitom derbiju dočekuju Partizan na stadionu „Rajko Mitić“.

Meč se igra od 18 sati, na startu plej-ofa Superlige, a Zvezda ima velikih sedam bodova prednosti na tabeli i priliku da pobedom dođe nadomak sedme uzastopne titule.

„Pre mesec dana bila je drugačija situacija (Partizan imao bod prednosti, prim. aut), ali i tada kao i sada, nema nikakvih tajni i nadam se da ćemo moći i jedni i drugu da ponovimo utakmicu dostojnu derbija“, istakao je Zvezdin trener Vladan.

pročitaj više

Fudbal

Fudbalski 173. večiti derbi između Zvezde i Partizana 20. aprila od 18 sati

Objavljeno

-

Fudbalski 173. večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana odigraće se u subotu 20. aprila od 18 sati na stadionu „Rajko Mitić“, zvanično je saopšteno iz Superlige.

U pitanju je utakmica prvog kola plej-ofa.

Prethodno, predstojećeg vikenda u poslednjem, 30. kolu regularnog dela Superlige, Zvezda će dočekati Železničar, a Partizan gostovati Čukaričkom.

Fudbal

Fudbaleri Barselone u spektakularnom meču preokretom savladali PSŽ u Parizu

Objavljeno

-

Fudbaleri Barselone pobedili su posle preokreta kao gosti u spektakularnoj utakmici Pari Sen Žermen rezultatom 3:2, dok je Atletiko u Madridu savladao Borusiju iz Dortmunda (2:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj pobede Barselone u Parizu bio je Rafinja. Brazilac je u 37. minutu doveo Barselonu u vođstvo, ali je PSŽ za samo tri minuta na startu drugog poluvremena stigao do preokreta. Bivši igrač Barselone Osman Dembele je posle asistencije Kilijana Mbapea izjednačio u 48. minutu i veoma burno proslavio gol protiv nekadašnjeg kluba.

Samo tri minuta kasnije Fabijan Ruiz je asistirao Vitinji za vođstvo „svetaca“. Delovalo je tad da je Barselona u „nokdaunu“, ali uspeli su Ćavijevi izabranici da se izdignu. Rafinja u 62. minutu, posle dodavanja Pedrija izjednačio, da bi rezervista Andreas Kristensen golom posle kornera Ilkaja Gindogana doneo Barseloni pobedu i prednost pred revanš.

Fudbal

Nemanja Vidić kandidat za Kuću slavnih Premijer lige

Objavljeno

-

Nekadašnji srpski reprezentativac i fudbaler Mančester junajteda Nemanja Vidić nalazi se ponovo među 15 kandidata za prijem u Kuću slavnih Premijer lige.

Vidić je i prošlih godina bio kandidat za ulazak u Kuću slavnih, ali do sada nije bio izabran.

Drugi stranac kapiten u istoriji Mančester junajteda važi za jednog od najboljih defanzivaca sveta svih vremena, odnosno engleske Premijer lige. Vidić je za sedam i po godina na „Old trafordu“ zabeležio 300 nastupa, uz 21 postignut gol.

Fudbal

Fudbaleri Srbije danas igraju protiv Kipra u Larnaki; Piksi: Hoću reakciju

Objavljeno

-

Fudbalska reprezentacija Srbije danas od 18 sati igra prijateljsku utakmicu protiv Kipra u Larnaki sa željom da popravi utisak posle poraza od Rusije u Moskvi (4:0).

Selektor Dragan Stojković najavio je veliki broj izmena u timu.

„Milenković se priključio, svi konkurišu za tim, biće nekih promena i tu nema dileme. Želimo da probamo nešto što smo radili prethodnih dana i ovu utakmicu gledamo kao na „rehabilitaciju“ posle onoga u Rusiji. Očekujem da igrači obave sve što treba na terenu. Utakmica u Rusiji je poraz koji je došao, ali to nije bio najbolji tim Srbije i treba biti pošten i to reći. Ima igrača koji su u prednosti na pojedince koji su počeli u Moskvi, a sve to znači da očekujem bolje izdanje sada na Kipru“, istakao je Stojković na konferencije za medije.