Navijači „prepoznali trenutak“: Uz Srbiju protiv Crne Gore najmanje 30.000 ljudi

Objavljeno

-

Fudbalsku reprezentaciju Srbije večeras protiv Crne Gore u odlučujućem meču za odlazak na EURO 2024. godine bodriće najmanje 30.000 navijača.

Kako Tanjug saznaje u Fudbalskom savezu Srbije (FSS), prodaja ulaznica je „pojačana“ u poslednja dva dana i izvesno je da će izabranici Dragana Stojkovića Piksija imati neophodan „vetar u leđa“.

Utakmica između Srbije i Crne Gore igra se od 20.45 sati na stadionu „Rajko Mitić“.

Fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde danas u 173. večitom derbiju dočekuju Partizan

Objavljeno

-

Fudbaleri Crvene zvezde danas u 173. večitom derbiju dočekuju Partizan na stadionu „Rajko Mitić“.

Meč se igra od 18 sati, na startu plej-ofa Superlige, a Zvezda ima velikih sedam bodova prednosti na tabeli i priliku da pobedom dođe nadomak sedme uzastopne titule.

„Pre mesec dana bila je drugačija situacija (Partizan imao bod prednosti, prim. aut), ali i tada kao i sada, nema nikakvih tajni i nadam se da ćemo moći i jedni i drugu da ponovimo utakmicu dostojnu derbija“, istakao je Zvezdin trener Vladan.

pročitaj više

Fudbal

Fudbalski 173. večiti derbi između Zvezde i Partizana 20. aprila od 18 sati

Objavljeno

-

Fudbalski 173. večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana odigraće se u subotu 20. aprila od 18 sati na stadionu „Rajko Mitić“, zvanično je saopšteno iz Superlige.

U pitanju je utakmica prvog kola plej-ofa.

Prethodno, predstojećeg vikenda u poslednjem, 30. kolu regularnog dela Superlige, Zvezda će dočekati Železničar, a Partizan gostovati Čukaričkom.

Fudbal

Fudbaleri Barselone u spektakularnom meču preokretom savladali PSŽ u Parizu

Objavljeno

-

Fudbaleri Barselone pobedili su posle preokreta kao gosti u spektakularnoj utakmici Pari Sen Žermen rezultatom 3:2, dok je Atletiko u Madridu savladao Borusiju iz Dortmunda (2:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj pobede Barselone u Parizu bio je Rafinja. Brazilac je u 37. minutu doveo Barselonu u vođstvo, ali je PSŽ za samo tri minuta na startu drugog poluvremena stigao do preokreta. Bivši igrač Barselone Osman Dembele je posle asistencije Kilijana Mbapea izjednačio u 48. minutu i veoma burno proslavio gol protiv nekadašnjeg kluba.

Samo tri minuta kasnije Fabijan Ruiz je asistirao Vitinji za vođstvo „svetaca“. Delovalo je tad da je Barselona u „nokdaunu“, ali uspeli su Ćavijevi izabranici da se izdignu. Rafinja u 62. minutu, posle dodavanja Pedrija izjednačio, da bi rezervista Andreas Kristensen golom posle kornera Ilkaja Gindogana doneo Barseloni pobedu i prednost pred revanš.

Fudbal

Nemanja Vidić kandidat za Kuću slavnih Premijer lige

Objavljeno

-

Nekadašnji srpski reprezentativac i fudbaler Mančester junajteda Nemanja Vidić nalazi se ponovo među 15 kandidata za prijem u Kuću slavnih Premijer lige.

Vidić je i prošlih godina bio kandidat za ulazak u Kuću slavnih, ali do sada nije bio izabran.

Drugi stranac kapiten u istoriji Mančester junajteda važi za jednog od najboljih defanzivaca sveta svih vremena, odnosno engleske Premijer lige. Vidić je za sedam i po godina na „Old trafordu“ zabeležio 300 nastupa, uz 21 postignut gol.

Fudbal

Fudbaleri Srbije danas igraju protiv Kipra u Larnaki; Piksi: Hoću reakciju

Objavljeno

-

Fudbalska reprezentacija Srbije danas od 18 sati igra prijateljsku utakmicu protiv Kipra u Larnaki sa željom da popravi utisak posle poraza od Rusije u Moskvi (4:0).

Selektor Dragan Stojković najavio je veliki broj izmena u timu.

„Milenković se priključio, svi konkurišu za tim, biće nekih promena i tu nema dileme. Želimo da probamo nešto što smo radili prethodnih dana i ovu utakmicu gledamo kao na „rehabilitaciju“ posle onoga u Rusiji. Očekujem da igrači obave sve što treba na terenu. Utakmica u Rusiji je poraz koji je došao, ali to nije bio najbolji tim Srbije i treba biti pošten i to reći. Ima igrača koji su u prednosti na pojedince koji su počeli u Moskvi, a sve to znači da očekujem bolje izdanje sada na Kipru“, istakao je Stojković na konferencije za medije.