Košarka

Srpski košarkaš Nikola Jokić preuzeo prvo mesto u trci za MVP nagradu

Objavljeno

-

Srpski košarkaš Nikola Jokić novi je lider trke za najkorisnijeg igrača (MVP) NBA lige, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.

Jokić je noćas u pobedi Denvera nad Portlandom (120:108) imao učinak od 27 poena, 22 skoka i 12 asistencija, što mu je 15. tripl-dabl u sezoni.

Zahvaljujući tome, ali i odličnoj nedelji iza sebe na terenima NBA lige, Srbin je na prvom mestu smenio branioca nagrade Džoela Embida, koji je sad pao na treću poziciju.

Košarka

NBA: Denver pobedio Sakramento, Jokić upisao četvrti tripl-dabl u nizu

Objavljeno

-

Košarkaši Denver nagetsa pobedili su u Koloradu ekipu Sakramento kingsa 117:96 u prvenstvenoj utakmici NBA lige, a srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je četvrti tripl-dabl u nizu na tom meču.

Jokić je utakmicu završio sa 14 postignutih poena uz 14 skokova i 11 asistencija.

U pobedničom timu najefikasniji je bio Džamal Marej sa 32 poena, a Eron Gordon je postigao 17, dok je u Sakramentu Kigan Marej postigao 21 poen, Duarte je meč završio sa 18, a Monk sa 14 postignutih poena.

pročitaj više

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije preuzela prvo mesto na evropskoj rang-listi

Objavljeno

-

Košarkaška reprezentacija Srbije preuzela je prvo mesto od Francuske i nalazi se na vrhu rang liste evropskih selekcija posle okončanja prvog kvalifikacionog prozora za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Svetska košarkaška federacija (FIBA) objavila je danas na zvaničnom sajtu novu rang listu evropskih selekcija, a zahvaljujući maksimalnom startu u kvalifikacijama i dve ubedljive pobede nad Finskom ( 77:61) i Gruzijom (76:63) Srbija je prestigla Francusku na čelu.

Francuska je sad druga iako je savladala i Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, Letonija je posle pobeda nad Španijom i Slovačkom skočila sa osmog na treće mesto, četvrta je sad Grčka, peta Italija, šesta Slovenija, sedma Belgija, osma Litvanija, deveta Nemačka i 10. Estonija. Evropski prvak Španija je posle dva poraza na startu kvalifikacija pala sa trećeg na 11. mesto.

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila Gruziju

Objavljeno

-

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Gruziju rezultatom 76:63 u meču drugog kola grupe G kvalfikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Reprezentacija Srbije je odlično otvorila meč, posle prve deonice je vodila 21:12, a sredinom treće je imala plus 13 – 38:25. Serijom 6:0 je okončala prvo poluvreme pa se na odmor otišlo vođstvom „orlova“ 38:31.

Srbija je loše otvorila treću deonicu, pa je ekipa selektora Aleksandra Džikića smanjila na samo minus četiri (39:43) u 23. minutu. Odbila je Srbija taj napad i povela ponovo plus 10 (51:41) u 26. minutu, a na kraju treće deonice vodila je 60:52. Smanjila je Gruzija na minus četiri (56:60), ali je Srbija odgovorila serijom 11:0 i u poslednjih šest minuta ušla vođstvom 71:56, posle čega utakmica i bila prelomljena.

Košarka

NBA: Novi tripl-dabl Nikole Jokića u pobedi košarkaša Denvera protiv Golden Stejta

Objavljeno

-

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima ekipu Golden Stejta rezultatom 119:103 u noćašnjem meču NBA lige.

U pobedničkom timu briljirao je srpski košarkaš Nikola Jokić, koji je na meču u San Francisku ostvario 139. tripl-dabl u karijeri, a 123. u regularnom toku sezone u NBA ligi.

On je za 37 minuta na terenu postigao 32 poena i imao 16 skokova i 16 asistencija. Ovo je bio treći uzastopni tripl-dabl srpskog košarkaša, a 18. od početka sezone.

Košarka

Pešić: Protiv Gruzije nas čeka potpuno drugačija utakmica od duela sa Finskom

Objavljeno

-

Svaka sledeća utakmica je drugačija, a pogotovo će utakmica sa Gruzijom biti sasvim različita jer igraju potpuno drugačiju košarku od Finske, rekao je selektor Srbije Svetislav Pešić uoči drugog meča u kvalifikacijama za Eurobasket 2025. godine.

Srbija je na startu savladala Finsku (77:61), a danas od 18 sati gostuje Gruziji u Tbilisiju.

Gruzija je u prvom kolu poražena od Danske (75:69).