Stojković saopštio konačan spisak fudbalera za naredne mečeve

Objavljeno

-

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković saopštio je konačan spisak igrača na koje računa za prijateljske mečeve protiv Rusije u Moskvi 21. marta i Kipra četiri dana kasnije u Larnaki.

Na spisku se nalaze golmani: Vanja Milinković Savić (Torino), Predrag Rajković (Majorka), Đorđe Petrović (Čelsi), defanzivci: Milan Gajić (CSKA), Nikola Milenković (Fiorentina), Erhan Mašović (Bohum), Strahinja Eraković (Zenit), Matija Nastasić (Majorka), Strahinja Pavlović (Salcburg), Aleksa Terzić (Salcburg), vezni igrači: Saša Lukić (Fulam), Sergej Milinković Savić (Al Hilal), Saša Zdjelar (CSKA), Srđan Mijailović (Crvena zvezda), Andrija Živković (PAOK), Mijat Gaćinović (AEK), Filip Kostić (Juventus), Dušan Tadić (Fenerbahče), Lazar Samardžić (Udineze) i napadači: Samed Baždar (Partizan), Dušan Vlahović (Juventus), Luka Jović (Milan), Aleksandar Mitrović (Al Hilal).

U odnosu na širi spisak koji je objavljen ranije nema Mileta Svilara, Jan-Karla Simića, Srđana Babića, Filipa Mladenovića, Nemanje Maksimovića i Petra Ratkova.

Fudbal

Fudbalski 173. večiti derbi između Zvezde i Partizana 20. aprila od 18 sati

Objavljeno

-

Fudbalski 173. večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana odigraće se u subotu 20. aprila od 18 sati na stadionu „Rajko Mitić“, zvanično je saopšteno iz Superlige.

U pitanju je utakmica prvog kola plej-ofa.

Prethodno, predstojećeg vikenda u poslednjem, 30. kolu regularnog dela Superlige, Zvezda će dočekati Železničar, a Partizan gostovati Čukaričkom.

pročitaj više

Fudbal

Fudbaleri Barselone u spektakularnom meču preokretom savladali PSŽ u Parizu

Objavljeno

-

Fudbaleri Barselone pobedili su posle preokreta kao gosti u spektakularnoj utakmici Pari Sen Žermen rezultatom 3:2, dok je Atletiko u Madridu savladao Borusiju iz Dortmunda (2:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj pobede Barselone u Parizu bio je Rafinja. Brazilac je u 37. minutu doveo Barselonu u vođstvo, ali je PSŽ za samo tri minuta na startu drugog poluvremena stigao do preokreta. Bivši igrač Barselone Osman Dembele je posle asistencije Kilijana Mbapea izjednačio u 48. minutu i veoma burno proslavio gol protiv nekadašnjeg kluba.

Samo tri minuta kasnije Fabijan Ruiz je asistirao Vitinji za vođstvo „svetaca“. Delovalo je tad da je Barselona u „nokdaunu“, ali uspeli su Ćavijevi izabranici da se izdignu. Rafinja u 62. minutu, posle dodavanja Pedrija izjednačio, da bi rezervista Andreas Kristensen golom posle kornera Ilkaja Gindogana doneo Barseloni pobedu i prednost pred revanš.

Fudbal

Nemanja Vidić kandidat za Kuću slavnih Premijer lige

Objavljeno

-

Nekadašnji srpski reprezentativac i fudbaler Mančester junajteda Nemanja Vidić nalazi se ponovo među 15 kandidata za prijem u Kuću slavnih Premijer lige.

Vidić je i prošlih godina bio kandidat za ulazak u Kuću slavnih, ali do sada nije bio izabran.

Drugi stranac kapiten u istoriji Mančester junajteda važi za jednog od najboljih defanzivaca sveta svih vremena, odnosno engleske Premijer lige. Vidić je za sedam i po godina na „Old trafordu“ zabeležio 300 nastupa, uz 21 postignut gol.

Fudbal

Fudbaleri Srbije danas igraju protiv Kipra u Larnaki; Piksi: Hoću reakciju

Objavljeno

-

Fudbalska reprezentacija Srbije danas od 18 sati igra prijateljsku utakmicu protiv Kipra u Larnaki sa željom da popravi utisak posle poraza od Rusije u Moskvi (4:0).

Selektor Dragan Stojković najavio je veliki broj izmena u timu.

„Milenković se priključio, svi konkurišu za tim, biće nekih promena i tu nema dileme. Želimo da probamo nešto što smo radili prethodnih dana i ovu utakmicu gledamo kao na „rehabilitaciju“ posle onoga u Rusiji. Očekujem da igrači obave sve što treba na terenu. Utakmica u Rusiji je poraz koji je došao, ali to nije bio najbolji tim Srbije i treba biti pošten i to reći. Ima igrača koji su u prednosti na pojedince koji su počeli u Moskvi, a sve to znači da očekujem bolje izdanje sada na Kipru“, istakao je Stojković na konferencije za medije.

Fudbal

Fudbaleri Srbije danas igraju prijateljski meč sa Rusijom u Moskvi

Objavljeno

-

Fudbalska reprezentacija Srbije odigraće danas od 18 sati prijateljski meč sa Rusijom u Moskvi.

Biće to prvi duel ruskog državnog tima sa jednom evropskom selekcijom od početka ratnih dešavanja u Ukrajini.

„Saznali smo za ponudu Rusa o odigravanju meča odmah nakon žreba za Evropsko prvenstvo u Hamburgu. Nismo imali ni najmanje dileme da li da prihvatimo ponudu. Ova utakmica biće dobra priprema za EP u Nemačkoj. Želimo da odigramo najbolje što možemo“, rekao je selektor Dragan Stojković Piksi na konferenciji za medije u Moskvi.